O wsparcie ze środków unijnych będą mogli starać się mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy mimo porażki biznesowej, ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą. Udział w programie „Nowy start” umożliwia dostosowanie ich modelu biznesowego do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji. Unijne wsparcie pokrywa 100 proc. kosztów udziału. Budżet finansowany jest z Programu Wiedza Edukacja Rozwój na łączną kwotę 15 mln zł.
W „Nowym Starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.
Program pozwoli sfinansować indywidualnie dobrane szkolenia i warsztaty oraz doradztwo poszkoleniowe prowadzone przez ekspertów. Celem jest zwiększenie posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych.
Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru jednego z pięciu projektów:
- „Profesjonalny start” – nabór trwa do 31 listopada 2022 r.
- „Nowy start – nowe perspektywy” – nabór trwa do 30 października 2022 r.
- „Ster na cel” – nabór trwa do 30 listopada 2022 r.
- „Drugi start – pewny sukces” – nabór trwa do 30 maja 2023 r.
- „Restart zmiany, które budują” – nabór trwa do 30 maja 2023 r.
Zgłoszenia do projektów szkoleniowych przyjmują operatorzy, do których kontakt znajduje się na stronie internetowej programu „Nowy Start”.
Więcej na temat TUTAJ
Źródło: www.parp.gov.pl