Objęcie patronatem konferencji „PPK – Przewodnik Pracodawcy”

Opublikowano

Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości objęła patronatem konferencję„PPK – Przewodnik Pracodawcy”. Wydarzenie zaplanowane jest na 24 października br. o godz. 9:00 w hotelu Monopol przy ul.Dworcowej 5 w Katowicach.

Podczas konferencji zostaną omówione m.in. ogólne założenia pracowniczych planów kapitałowych, obowiązki pracodawców, przygotowanie firm do wdrożenia PPK, a także aspekty prawne, kadrowo-płacowe i finansowe.

Komunikat dla właścicieli firm rzemieślniczych

Opublikowano

Informujemy o możliwości pozyskiwania korzystnie oprocentowanych pożyczek na działalność operacyjną firm rzemieślniczych, z rocznym oprocentowaniem w przedziale od 3% do 5%. Po weryfikacji pożyczek udziela się także firmom spłacającym już inne, wcześniej zaciągnięte kredyty.

W załączniku znajduje się bliższe informacje na temat zasad udzielania pożyczek zawarte w karcie informacyjnej. Zainteresowani mogą kierować zgłoszenia w sprawie udzielenia pożyczek na adres e-mail Pana Jacka Pietrzyka z Fundacji Obywatel : jacpiet@protonmail.com  tel:  +48 729 44 96 70 lub + 48 666 258 286

Karta informacyjna zasad udzielania zwrotnej pożyczki europejskiej

VII KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA z cyklu „ŁĄCZY NAS KSZTAŁCENIE ZAWODOWE”

Opublikowano

 W dniu  17 października 2019 r. o  godz. 10.00 w  Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie  organizowana jest wspólnie przez  Naczelną Organizację Techniczną i  Związek Rzemiosła Polskiego z udziałem  partnerów oraz pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku  tematem jest:  „Kształcenie zawodowe na potrzeby przemysłu 4.0 i rozwijającego się rynku usług”.