Dlahandlu.pl: Branża piekarnicza pisze list do minister Rafalskiej dot. ograniczenia handlu

Związek Rzemiosła Polskiego napisał list do minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej, w którym prosi o wydanie interpretacji nieprecyzyjnych przepisów lub podjęcie inicjatywy ustawodawczej, która doprowadzi do korekty obowiązującej ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele – podaje portal dlahandlu.pl.

Portal informuje, że do ZRP zaczęły docierać sygnały od przedsiębiorców z branży produkcji i handlu artykułami piekarniczymi i cukierniczymi o niekorzystnych dla tych firm kontrolach służb Państwowej Inspekcji Pracy. Prezes Jan Gogolewski w liście podkreśla, że obecne  brzmienie przepisów – wbrew intencjom ustawodawcy – uderza w część firm z tej branży.

„W praktyce okazało się, że uchwalony przepis sprawdza się w przypadku samodzielnych placówek handlowych, dokonujących sprzedaży tych artykułów, natomiast sytuacja komplikuje się w odniesieniu do sklepów producenckich” – cytuje portal dlahandlu.pl.

Więcej: http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/zakaz-handlu-w-niedziele-uderza-w-branze-piekarnicza-rzemieslnicy-pisza-list-do-minister-rafalskiej,156488.html